| Product Name | Utility Power Poles |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | 8m 5KN Utility Pole High Quality Q345 Electric Pole Africa Bid |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Commercial Light Poles 400mm Length Bitumen |
|---|---|
| Height | 20-100ft |
| Thickenss | 2.5mm 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Utility Power Poles |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Utility Power Poles |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Poles |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Height | 3-15m |
| Warranty | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |