| Name | 86KV Galvanized 11m High Tensile Electrical Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | 86KV Galvanized 11m High Tensile Electrical Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Height | 20-100ft |
|---|---|
| Power | 69kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Feature | 35FT NEA |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Galvanized Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25ft-70ft |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | High Voltage 115kv Galvanized Steel Tubular Pole Octagonal Shape |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Galvanization Standard | IS2629-1985 ,BS729-1971 |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |