| Height | 6-30m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Philppines,Africa |
| Thickness | 1-30mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
| Voltage | 10-220KV |
|---|---|
| Suit For | Power Transmission |
| Material | Q235 Q345 SS400 SGR65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,round,polygonal |
| Dimenstion Torlance | +-2% |
| MATERIAL | GR65 |
|---|---|
| ORIJIN | JIANGSU YIXING |
| WELDING | AWS D1.1 |
| VOLTAGE | 220KV-550KV |
| SHAPE | ROUND,POLYGON |
| MATERIAL | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa 460mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | 220kV Steel Pole For Electrical Power Transmission And Distribution |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Life Time | 50 Years |
| Wind Speed | 30m/s |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 10-100M |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| MATERIAL | Q345 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 9m |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Length Of Per Section | Within 14 Meter Once Forming |