| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 25-40ft |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Product Name | Angle Type 10KV Telecommunication Electrical Power Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Material | Q235 Q345 Q420 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Yield Stress | 450Mpa Min |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Standard | ISO |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| MATERIAL | Q345 |
|---|---|
| LENGTH | 45FT |
| THICKNESS | 3MM |
| Wind Speed | 30M/S |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |