| HEIGHT | CUSTOMIZAD |
|---|---|
| COLOR | WHITE COATING |
| THICKNESS | 1MM-30MM |
| TREATMENT SURFACE | HOT DIP GALVANIZATION |
| CERFIFITION | ISO9001:2008 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Material | Q235 Q345 GR50 GR65 |
|---|---|
| Certification | ISO BV |
| Height | 25ft 30ft 35ft |
| Wind Speed | 160KM/h |
| Thickness | 4mm |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Feature | 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Material | Q235 Q345 GR50 GR65 |
|---|---|
| Certification | ISO BV |
| Height | 25ft 30ft 35ft |
| Wind Speed | 160KM/h |
| Thickness | 4mm |
| Material | Q234 Q345 GR65 |
|---|---|
| Height | Customized Request |
| Certifition | BV |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Shape | Octagonal |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |