| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | 69KV Steel Pole 25ft Galvanized Steel Pole With Cross Arm |
|---|---|
| Sides | 12 Side |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Height | 25ft-100ft |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 20-120ft |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Feature | 70-120ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Name | 25FT 2.5mm Philippines NEA Standard Electric Steel Pole Facrory Price |
|---|---|
| Design | One Section |
| Height | 25FT |
| Thickenss | 2.5mm |
| Design Load | 300kg |
| Product Name | 10m 12m 15m 69KV Steel Pole 25ft Galvanized Steel Pole With Cross Arm |
|---|---|
| Sides | 12 Side |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |