| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Life Time | 50 Years |
| Wind Speed | 30m/s |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| Product Name | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT 45FT Distribution Galvanized Steel Pole For 11kv Power Transmission |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25FT Electrical Power Galvanized Steel Pole For 110kv Transmission |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Colar | Any |
| Product Name | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT 45FT Galvanized Steel Pole With 11kv Power Transmission Distribution |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25FT-50FT Commercial Light Galvanized Steel Pole ASTM A123 Standard |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25FT Commercial Light Galvanized Steel Pole With ASTM A123 Standard |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |