| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Mounted Type | Burial |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel |
| Finish | Hot-dip Galvanized |
| Lifetime | 50 Years |
| Weight | 75 Kg |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Thickness | 1-30mm |
|---|---|
| Pole Shape | Round, Conical, Octagonal, Square, Mid Hinged, Polygonal Shafts |
| Color | White ,silver |
| Product Name | 9m 10m 12m 14m African Best-selling Power Poles For Transmission Line |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Name | Gr 65 11.9m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Design | GR65 11.9m |
| Height | 11.9m |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | Clients' Requirement |
| Product Name | Gr 65 11m 33kv Transmission Line Poles Power Transmission Poles Steel Tubular Pole For Overhead Project |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | 8M |
|---|---|
| Pole Shape | 16 Sides |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Load | 5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |