| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Port | Always Shanghai |
| Finish | Hot-dip Galvanized |
| Mounted Type | Burial |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Economical Bitumen Galvanized Steel Pole For 132kv Overhead Line |
|---|---|
| Colar | Any |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Polygonal Conical Round Bitumen Galvanized Steel Pole Post For 132kv Overhead Line |
|---|---|
| Colar | Any |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Suit For | Electricity Distribution |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Name | 69kv 138kv 220kvOverhead Power Transmission Poles For High Voltage Electrical Line Project |
|---|---|
| Design | 9m 3.8mm |
| Height | 6-40m |
| Thickenss | 2.5mm-40mm |
| Design Load | 2KN-100KN |