| Height | 8m, 9m, 11m, 12m |
|---|---|
| Welding Standards | CWB And AWS D 1.1 |
| Packages | Standard Seaworthy |
| Thickness | 3 - 10mm |
| Design Against | 8 Grade Of Earthquake |
| Lifetime | 50 Years |
|---|---|
| Port | Always Shanghai |
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Accessories | Climb,earth Rod,insulators |
| Finish | Hot-dip Galvanized |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Mounted Type | Burial |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Function | Transmission Line |
| Port | Always Shanghai |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Shape | Taper Or Polygonal |
| Product Name | Power Transmission Distribution Galvanized Steel Pole AWS D1.1 Welding Standard ASTM Galvanization |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness | 3.8mm 7.2mm |
|---|---|
| Pole Shape | Round, Conical, Octagonal, Square, Mid Hinged, Polygonal Shafts |
| Color | White ,silver |
| Product Name | 3.8mm 7.2mm 9m 11m Malaysia Hop Dip Galvanzation Steel Electric Poles With FRP |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Product Name | 132kv Power Utility Poles Polygonal Tower Galvanized Steel Electric Pole |
|---|---|
| Load | 25KN |
| Thickness | 5mm |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Life Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |