| Height | 18 M |
|---|---|
| Voltage | 132 KV |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 12.5 KN |
| Thickness | 4mm Wall Thickness |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electricity Transmission |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Standard | ISO |
| Lift Time | 50 Years |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
|---|---|
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Height | 8m, 9m, 11m, 12m |
|---|---|
| Welding Standards | CWB And AWS D 1.1 |
| Packages | Standard Seaworthy |
| Thickness | 3 - 10mm |
| Design Against | 8 Grade Of Earthquake |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Shape | Taper Or Polygonal |
| Product Name | Power Transmission Distribution Galvanized Steel Pole AWS D1.1 Welding Standard ASTM Galvanization |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |