| Name | 69kv 138kv 220kvOverhead Power Transmission Poles For High Voltage Electrical Line Project |
|---|---|
| Design | 9m 3.8mm |
| Height | 6-40m |
| Thickenss | 2.5mm-40mm |
| Design Load | 2KN-100KN |
| Type | 18m Gr65 Material Tower Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole For 120kv Overheadline Project |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Material Grade | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| MATERIAL | Q235 Q345 GR65 |
|---|---|
| COLOR | ANY |
| LENGTH | AS PER CUSTOMS' REQUESTMENTS |
| SHAPE | ROUND OR POLYGON |
| SURFACE TREAMENT | HOT DIP GALVANIZATION |