| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Winch Weight | 300kg |
| Light Quantity | 12 Lights |
| Usage | Stadium Lighting |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | 25m Blasting Stadium High Mast Pole Seaport Lighting With Winch |
|---|---|
| Height | From 20m To 50m |
| Power | 400w-5000w |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 30m Painting Stadium High Mast Pole Airport Lighting With Winch |
|---|---|
| Height | From 20m To 50m |
| Power | 400w-5000w |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25m Powder Coating Sports Center High Mast Pole Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 400w-5000w |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Item Name | 35M HDG 400W HPS High Mast Pole Tower Octagonal Shape With Metal Hallide Lighting |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Outreach Type | Single Or Double Outreach |
|---|---|
| Mounted Type | By Flange Or Without Flange |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |