| Height | 20 Meters |
|---|---|
| Operate Type | Rasing And Lowering Type |
| Accessories | Steel Wire Cables |
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Item Name | 22M High Mast Pole |
|---|---|
| Material | S355JR Steel |
| Application | Shopping Malls Lighting |
| Type | Rasing System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 35m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Double Luminaire Carriage Ring |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 6 To 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 50FT 500W LED High Mast Pole Round Shape With External Caged Ladder |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Pole Typement | Platform With Protection |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | 25m Powder Coating Sports Center High Mast Pole Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Thickness | 6mm8mm |
| Power | 500W LED |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Item Name | 50M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | Three Sections |
| Section Thickness | Custom Design |
| Operate Type | Electric Winch |
| Surface Finished | Galvanization |
| Item Name | 25M High Mast Pole |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Operate Type | Electric Rasing System |
| Surface Finished | Galvanization |
| Item Name | 25M High Mast Pole |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Operate Type | Electric Rasing System |
| Surface Finished | Galvanization |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Lifting System |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 10 -50 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |