| Height | 4M |
|---|---|
| Application | Seaside Traffic Sign |
| Arm Type | Double Bracket |
| Traffic Light | LED |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Custom 30M Octagonal Stadium Football High Mast Light Tower Pole For Seaport |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Light Pole For Seaport |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Power | 400w-5000w |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Light Pole For Seaport |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Power | 400w-5000w |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Light Pole For Seaport |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Power | 400w-5000w |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Light Pole For Seaport |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M LED High Mast Light Flood Light Pole With 1000W HPS Lamp |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Galvanized Octagonal Pole High Mast Pole Single Double Or Triple Arm For Stadium |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |