| Item Name | 20M High Mast Pole |
|---|---|
| Light Type | HPS Light |
| Light Quantity | 8 Lgiths |
| Usage | Parking Lot Light |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Item Name | Galvanized 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Type | Rasing System Or Ladder Type |
| Height | 30M |
| Light Arrangement | Round Type Or Suqare Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | 8m |
|---|---|
| Light Quantity | Two To Four Lights |
| Light Shape | Square Type |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Pole Shape | Round,octagonal |
| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Material | Q245 |
| Flange Size | 320mm To 400mm |
| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Material | Q245 |
| Flange Size | 320mm To 400mm |
| Height | 6m To 15m |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Square |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |