| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | 10m |
|---|---|
| Painting Color | Black Or Other Color |
| Light Quantity | According To Customer Design |
| Application | Parking Lot Light Pole |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Height | 6m |
|---|---|
| Painting Color | Black Color Or Customer Design |
| Light Type | LED |
| Light Shape | Square Type |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Height | 6m |
|---|---|
| Painting Color | Black Color Or Customer Design |
| Light Type | LED |
| Light Shape | Square Type |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q345 |
| Flange Size | 320mm |
| Height | 6m To 15m |
|---|---|
| Minium Yield Strength | 355mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | 6m To 15m |
|---|---|
| Minium Yield Strength | 355mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Light Type | MHL/HPS |
|---|---|
| Product Name | Car Park 12m Lamp Steel Post Parking Lot Light Pole In Public |
| Surface | Galvanized High Mast Pole |
| Voltage | 220v-240v/50hz,110v-130v/60hz |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Height | 6M To 15M |
| Light Type | LED Or HPS |
| Arm Type | Single Or Double Arm |
| Wall Thickness | 2.5mm To 20mm |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way Etc |
| Lamp Power | 20w-400w |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, Polygonal Or Conical |
| Wind Speed | 160km/h |