| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Material | Q245 |
| Flange Size | 320mm To 400mm |
| Outreach Type | Single Or Double Outreach |
|---|---|
| Mounted Type | By Flange Or Without Flange |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Controller | IP 68 Phocos Brand |
|---|---|
| Product Name | 14m Outdoor Lighting Poles Parking Lot Light Pole For Parking |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Height | 6M To 15M |
| Light Type | LED Or HPS |
| Arm Type | Single Or Double Arm |
| Wall Thickness | 2.5mm To 20mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Light Pole For Seaport |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Suit For | Airport ,seaport,plaza,stadium,square,highway,street Way Etc |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Power | 400w-5000w |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |