| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Power | 400w-5000w |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Light Pole For Seaport |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Power | 400w-5000w |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s,160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 25-40ft |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Height | 13m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |