| Welding Standard | AWS D1.1 |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 25m Polygonal High Mast Light Pole For Seaport |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Power | 400w-5000w |
| Product Name | 30m Football Stadium High Mast Light Pole With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Tapered Utility Pole Hardware Fittings Power Distribution Parking Light Poles |
|---|---|
| Height | 10m 15m 18m 20m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Item Name | 45M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Light Quantity | 64 Lights |
| Headframe | Typical Headframe |
| Pole Shape | Conical |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Height | 36m |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Application | Power Plants Lighting |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 22M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Pole Typement | Platform With Protection |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Minimum Ultimate Tensile Strength | 490mpa |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Item Name | 25M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | 11KV Tapered Galvanized Steel Pole Fittings Hardware Power Distribution |
|---|---|
| Height | 10m 15m 18m 20m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |